Bodrum Halı Yıkamacılar
Bodrum Halı Yıkamacılar

Bodrum Halı Yıkamacılar

 

 

Kumsal Halı Yıkama Bodrum firmamız Muğla halı yıkama firması olarak hizmetinizdedir . Bizlere 7/24  ulaşabileceğiniz telefon Gsm telefon numaramız 0542 255 6056-0545 342 02 66  hattımızdır. İşimizi severek yapmaktayız. Siz değerli müşterilerimize kısaca halı yıkama işlemlerimizin nasıl olduğu ve olması gerektiği hakkında bilgilendirmede bulunmak isteriz.

 

 

 

 


 Öncelikle Kumsal  Halı Yıkama  işi yapan firmaların yeterli bilgi ve tecrübesi olmalıdır.


Halı yıkama işinde oto yıkama ekipmanları kullanılmamalıdır, hijyenik,temiz bir ortamda halı yıkama için geliştirilmiş toz alma, otomatik yıkama ve sıkma makinaları kullanılması gerekmektedir Bünyemizde mevcuttur.


Ayrıca Farklı müşterilere ait halılar aynı anda ve aynı yerde yıkanmamasına önem gösterilmelidir, nedeni ise başka müşterilerimize  ait halıdaki kir ve mikroplar bir diğerinin halısına bulaşmamalıdır. Oto yıkama servislerinde otomobil yıkanan yağlı ortamlarda halı yıkanmaktadır buna dikkat ediniz. Bunun yanında bazı firmalarda da aynı anda farklı kişilere ait halılar yere serilip üzerinde gezinilerek ve halıların kirlerinin bir birine karıştırılarak yıkandığı görülmektedir (muhakkak sorgulayınız ). Bu durum hoş olmamakla birlikte sağlık ve hijyen açısından kabul edilir bir durum olduğunu firma olarak düşünmemekteyiz. Dolayısı ile halılar tek tek yıkanmalıdır.

 

 

   

 


Halı  yıkama  temizliğinde mutlaka içeriğinde kimyasal maddeler bulunmayan BİTKİSEL ÖZLÜ halı şampuanları kullanılmalı,klor ve deterjan gibi aktif maddeler kullanılmamasına özen gösterilmelidir.

 


Her halı iplik yapısı , dokuma tekniği , kullanılan boya cinsi göz önünde bulundurularak gerekli yıkama tekniği kullanılarak temizlenmelidir.

 


Dikkat edilmesi gereken diğer bir noktada  Profesyonel anlamda temizlenen halılar mutlaka dezenfekte edilmelidir.

 


Yıkanan halılar kapalı ortamlarda kurutulmalı (özel kurutma makinalarında )ancak en az 1 saat güneş ışığında tutulmalıdır. Araştırmalara göre bazı mikrop ve bakteriler ancak güneş ışığında ölmektedir.

 

 

 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014